Pohodička je víc, než drahé poklady

Nebudeme si nalhávat, že zimní období je pro některé z nás dlouhé, nudné a občas nás skutečně přepadá ten pocit, že nás nic nebaví, jsme znuděni a tak nějak všechno na nás padá. Tady bychom si mohli vzít příklad z Dánů. Ne zrovna v tom, že je pronásleduje rčení, že budeme pít alkohol jako oni, ale spíš v tom, jak řeší takové chmurné dny. Jak je známo, tak v Dánsku je celkem běžné, že většinu dnů proprší, je tam zima a šero. Přesto si to dokážou zařídit tak, aby byli šťastní a co nejvíce v pohodě. Jaký je jejich recept? Jednoduchý, žijí totiž hygge. O co se vlastně jedná? Je to jejich zvláštní schopnost, nic neřešit, udělat si chvíli volna, vypnout a věnovat se rodině nebo přátelům.

hygge

Co se ukryto v tomto stylu, které přináší štěstí?

  • Světlo, bez kterého by to rozhodně neobešlo. Pokud bychom chtěli vyzkoušet tento styl, tak bude dobré rozestavět po pokoji více světelných zdrojů. Je zvláštní co to udělá nejen s místností, ale zároveň s celkovou psychikou člověka. Samozřejmě nesmí chybět ani světlo, které vydávají svíčky. Otevřený oheň, který je zajímavé, ale zároveň uklidňující pozorovat. Dánové svítí svíčkami snad úplně všude, možná mají dokonce i největší spotřebu vosku, když to tak člověk vidí. Neparfémované svíčky najdeme běžně hořet i na veřejném prostranství. Mimochodem, pokud chceme zažít to správné hygge z osvětlené lampy, tak zde musíme vybírat takové, které bude mít nižší teplotu světelného zdroje a čím nižší, tím je to víc hygge. Pokud si nevíme rady, je možno využít poradenství, které poskytnou led žárovky Praha, zde si rozhodně vybereme tu správnou.

dekorace

  • Dánské moto je především to, že ví, co je důležité v životě. Oddělit práci od rodiny. Rodina jako taková, je pro ně místo a lidi, s kterými si nejvíce rozumí, kde mohou načerpat sílu, sdílí se společně myšlenky a pocity. Základ, z kterého se každý den odchází za prací, ale také v určitý čas se zase všichni sejdou ke společným aktivitám.