Nepodceňte nákup pračky!

Při výběru pračku musíte přihlédnout k několika následujícím faktorům:
Pro jak velkou domácnost bude pračka sloužit?
Žijete sám/sama? Potom Vám bude stačit pračka s menším objemem bubnu, naopak jestli máte děti a navíc ještě domácí mazlíčky, budete muset vybrat větší. Některé pračky dokážou pojmout i deset a více kilogramů prádla v suchém stavu. Už tříčlenná rodina dokáže snadno naplnit pračku na 6-7 kg. Řada modernějších praček dokáže rozpoznat, jaké množství prádla jste vložili a podle toho určí množství vody pro praní.
praní ve veřejné prádelně 
S předním nebo vrchním plněním?
Pokud máte malou koupelnu, bude pro Vás určitě praktičtější zakoupit pračku s horním plněním. Nemusíte řešit prostor kolem, pouze aby jste měli dostatek místa nad pračkou. Jejich další výhodou, je že jsou dostatečně vysoké a nemusíte se k nim sklánět a ohýbat. Dalším plusem je, že umístění zásobníku je na horním víku, takže můžete pokaždé zkontrolovat, zda není znečištěný.
Pračky plněná zepředu vyžadují více místa, ale naopak jsou stabilnější, dají se zabudovat do kuchyňské linky a navíc vidíte, co se s prádlem během praní děje.
 moderní pračka
Jaký počet otáček?
Běžná hodnota otáček se pohybuje mezi 400 – 1200 otáčkami za minutu. Vyšší počet není vhodný pro jemné prádlo, naopak když máte pračku kombinovanou se sušičkou, je pro Vás výhodnější nastavit na více otáček, prádlo se tak bude sušit kratší dobu. Otáčky si nastavíte při každém zapínání pračky podle druhu prádla.
 
Kombinace se sušičkou?
Zatímco samotné pračky se dají pořídit i do 10 000 Kč, pokud si vybere model se sušičkou, vyjde Vás nákup na mnohem víc. Odpadnou Vám ale starosti s věšením pádla, zdlouhavým sušením nebo  umísťováním sušáku v bytě.
 
S výběrem vhodné pračky se můžete poradit v prodejně a vybrat pro Vás tu nejvhodnější.