Zásadní chyby při vybavování obývacího pokoje

Obývák bývá hlavní místností celého bytu. Místo setkávání, společné zábavy, rodinné sledování filmů, oslavy a podobně. Proto bychom si právě na zařizování této místnosti měli dát největší důraz.
Jaké jsou standardně největší chyby, které dělají začátečníci při zařizování obývacího pokoje?
křeslo u sedačky

o   Pohovka
Samozřejmě, že centrem obývacího pokoje je pohovka. Ta by měla být dostatečně prostorná, pokud čekáte rodinu a máte mnoho přátel, a rozhodně by měla být pohodlná. Ovšem zásadní chybou je, když volíte pouze podle vzhledu. Něco se vám líbí a vy to prostě domů chcete. Tato sedačka je designový kousek, takže se vám bude do interiéru hodit a vy podle ní zařídíte zbytek celé místnosti. Ovšem sotva na ní budete hodinu sedět, začne vás tlačit, je nepohodlná a nevhodná.
moderní obývák
o   Dáváte pohovku ke zdi
To je největší chyba všech designérů – amatérů. Sedačka totiž nepatří ke stěně. Pokud ale máte dostatečně velký obývací prostor, dejte sedačku do prostoru pokoje, nikoli k obvodní zdi. Tím se celý váš pokoj zvětší a vy získáte další místa – například na knihovnu.

o   Špatně řešené světlo
Světlo je důležité, hlavně v obývacím pokoji. Lustr není dostatečné světlo. Nejlepší je, abyste měli lustr s více žárovkami, a poté ještě minimálně dvě lampy, kterými si můžete dosvítit.

o   Lapače prachu
Příliš mnoho věcí na viditelném místě působí dojmem nepořádku. Pokud je to navíc mnoho drobností, rámečků, fotek, sošek, různorodých maličkostí, nestačíte se divit, kolik toho najednou musíte při úklidu dělat, a jak mnoho toho musíte zvedat a otírat od prachu.
krb v obýváku
o   Málo polštářů
Kdo by to byl řekl, že taková drobnost člověku přispěje k útulnosti. Polštáře jsou důležitým aspektem v obývacím pokoji, protože dotvářejí atmosféru. Jsou skvělým společníkem designérů, protože pomáhají formovat ráz interiéru. Navíc jsou schopny doladit a barevně dotvořit celý prostor.
Design a elegance prostoru není všechno. Nezapomeňte, že v bytě musíte hlavně bydlet a cítit se pohodlně.