Zoologické zahrady

Živá zvířátka nás baví. Doma máme naše domácí mazlíčky, na které nedáme dopustit. Ale projít se mezi živočichy, které doma chovat nemůžeme, je opravdu zábava. Zoologické zahrady nabízejí návštěvníkům kromě podívané a nevšedních zážitků i různé programy a aktivity, které takovou nedělní vycházku opravdu zpestří.

Zoologické zahrady po celém světě se snaží pomáhat i živočichům, a to i těm, kterým hrozí vyhynutí. Návštěva zoologické zahrady by měla být pro každého nejen zábava a relaxace, ale cílem těch kteří zahrady vedou, je připravit jejich návštěvníkům i různé vzdělávací a výchovné aktivity, a to nejen pro děti a mládež, ale i pro dospělé.

Zážitkové programy

I malé zážitky mohou být někdy těmi nevšedními, na které dlouho nezapomeneme. A takové si právě můžete užít i tady. Zoologické zahrady pro vás připravují nejen možnost zúčastnit se krmení některých druhů zvířátek, ale zahradu si můžete projít se zkušenými průvodci, díky kterým se dozvíte velké množství zajímavých informací. Úplným vrcholem je možnost zúčastnit se akce Jeden den ošetřovatelem, díky které se dostanete i do míst, kam se normální návštěvník nedostane.

Suvenýry a restaurace

A všichni známe naše děti. Pokud si nebudou moci něco koupit, tak nebude jejich zábava dokonalá. A proto máte během procházky možnost navštěvovat malé bufety a obchůdky se suvenýry, ale také větší restauraci, kde se za velmi příznivé ceny naobědvá celá rodina. Kromě toho mezi jednotlivými výběhy si děti mohou užívat dětské atrakce a prolézačky, které celou vycházku oživí.

Mimo velkých zoologických zahrad například v Praze, Liberci, Ústí nad Labem, Olomouci, Brně apod. jsou lákadlem i drobné zooparky, kde sice nenajdete tolik druhů exotických zvířat, ale zase se přiblížíte zvířátkům mnohem více. Mnohé zooparky chovají volně pobíhající živočichy, mezi kterými se můžeme procházet.