Alžírsko: pouštní duny a oslnivé pobřeží

Alžírsko je druhý největší stát v Africe, který kolonizovala Francie někdy v polovině devatenáctého století. O sto let později sice Alžírsko získalo nezávislost, což ovšem vedlo k občanské válce, která trvala téměř padesát let a vyžádala si stovky tisíc obětí. Tato občanská válka zlikvidovala nejenom lidské životy, domy a obydlí, ale hlavně vlastní ekonomiku a naději na pořádný turistický ruch.

Dneska také ještě stále existují oblasti, do kterých není doporučeno jezdit, ovšem existují i letoviska, která jsou zcela bezpečná.

–          Dorozumíte se zde nejvíce francouzsky a také zde narazíte na mnoho Francouzů, kteří sem jezdí hlavně proto, že se zde domluví, což se jim jinde u středozemního moře nepoštěstí.


Kam byste měli zamířit a co všechno zde můžete vidět?

1.       Poušť
Pokud si říkáte, že v poušti není co vidět, můžete se plést. Sahara zaujímá více než čtyři pětiny celého Alžírska a vězte, že největší poušť na světě stojí za vidění. Nejlepší cesta do ní je roklina s názvem Kherrata. Je nutné počítat s tím, že bez průvodce není tato oblast bezpečná a také se musíte připravit na extrémní teplotní rozdíly. Zatímco ve dne je zde klidně i Padesát stupňů, v noci může klesnout teplota až k osmi stupňům celsia. Nejkrásnějším místem Sahary jsou pouštní písčité duny v Erg Admer.
2.       Oázy
V poušti rozhodně narazíte na oázy, které se vám budou jevit jako fata morgány. Ty největší jsou oáza El Goléa a Béni Abbés, které jsou na západní straně Sahary. Naleznete zde obrovské množství vegetace, které byste v poušti rozhodně nečekali.

3.       Tassilie
Město na západní straně země, které je vybudováno v oáze uprostřed pouště. Najdete zde ve skalách vyryté malby, které mohou být staré až patnáct tisíc let.
4.       Temanrasset
Místo v poušti v sopečné oblasti Hoggar. Zde najdete ty nejpodivnější přírodní úkazy, zajímavé tvary skal, zvláštní vegetaci, a velice zajímavé velbloudí trhy. Většina lidí se zde živí jako pastevci. Žijí v přístřešcích z pláten a chovají koně a velbloudy.