Bydlíme na balkoně

Všimněme si, že dnešní byty již zcela samozřejmě obsahují i prostor, který se nazývá balkon nebo terasa. Je to menší či větší venkovní prostor, který přiléhá k bytu a dovolí nám, abychom mohli trávit nějaký čas venku a přesto doma.
akvarel paříž balkon
K čemu můžeme balkon či terasu využít?
Pokud budeme tento prostor využívat především na sušení prádla či odkládání nepotřebných nebo špatně skladovatelných věcí, asi není třeba dál číst tento článek. Všem, kteří ale balkon degradují na odkládací prostor, vzkazuji, že není větší chyby. Prostor balkonu se dá využít na mnoho příjemnějších věcí. Jednou z nich je relaxace s knihou ruce, kdy si můžeme na pohodlném zahradním lehátku vychutnat sluneční paprsky a odpočinout si od denního shonu.
rostliny na balkonech
Zakomponujeme-li do prostoru vhodně zelené rostliny a stínění proti prudkému slunci, můžou se chvíle na balkoně nebo terase stát těmi nejpříjemnějšími. Další možnou činností je posezení s přáteli, kdy můžeme v tomto prostoru grilovat, podávat občerstvení a příjemně si popovídat. I naši čtyřnozí miláčkové uvítají, budou-li se moci proběhnout v tomto prostoru.

Zabezpečíme-li prostor sítí proti vypadnutí zvířete, bude např. kočička tím nejvděčnějším zvířátkem, které bude moci trávit den nejen v bytě. Často si lidé umísťují na balkon voliéru s ptactvem. Musíme mít ale na paměti, že je třeba vždy dbát na bezpečnost zvířete, na jeho potřeby a na to, abychom neobtěžovali sousedy hlukem nebo pachem. Máme li ve své rodině malé děti, jistě uvítáme, když si část dne mohou hrát na vzduchu a přesto je budeme mít na očích. Trvalý dohled nad dětmi v těchto prostorách je samozřejmostí.

Závěrem
Važme si toho, máme-li tuto možnost v rámci svého bytu a můžeme jí využívat. Samozřejmě, výlety o dovolených nebo víkendech pobyt na balkoně nebo terase nenahradí, ale je to bonus k našemu každodennímu bydlení a odpočinku a ten se počítá.