Jak by to mělo vypadat u dětí v pokojíčku? Vybavte jim ho stylově a přesto chytře!

Ze všech pokojů v domácnosti, je největším oříškem ten dětský. Při vybavování dětského pokoje můžeme narazit na řadu nástrah. Jak se s nimi vypořádat?

Jak by to mělo vypadat u dětí v pokojíčku? Vybavte jim ho stylově a přesto chytře!

S žádným jiným pokojem není tolik starostí, jako s vybavováním dětského pokoje. A je to logické, děti rostou a hlavně se jim nelíbí pořád to stejné, mění se jejich vkus a s tím, jak rostou, se jim nemusí líbit ani vybavení jejich pokoje, zvláště pokud je pokoj celkově vybaven příliš barevně a je plný dětského nábytku. Proto se snažte dětem pokojíček zařizovat tak, aby se dal co nejsnáze obměnit. Jak si s tím poradit a jakými základními radami se řídit?

pexels-photo-315265

Co do pokoje nepatří?

Určitě se snažte vyhnout chybám v podobě příliš výrazného vymalování pokoje, což bývá ta nejčastější chyba a snažte se volit barvy neutrální a tedy takové, které se mohou líbit dítěti v každém věku. Jistě, že například malé holčičky v předškolním věku mnohem více ocení růžovou, než například béžovou, ale to se dá všechno řešit barevnými povlaky na polštáře, doplňky a jinými prvky, které se dají snadno vyměnit za jiné, až se dítěti omrzí. U barev začněte, ale dále počítejte i s tím, že dítě bude potřebovat i nábytek, ten se dnes dá pořídit snadno, protože nábytek se může snadno polohovat a tak poroste s dítětem od začátku školní docházky až do konce střední školy. To platí zejména pro psací stoly či židle.

pexels-photo-4886896

Vyřešte prvotní návrh a pak jen obměňujte

Návrhy dětských pokojů si můžete nechat udělat na míru, designér vám může pomoci i s tím, aby byl využitý každý kousek prostoru v dětském pokoji a to efektivně. Základní návrh si nechte udělat neutrální, plný funkčních prvků a klidně si jich nechte udělat více a vyberte si, designér pomůže nejen s výběrem správných barev, ale poradí s materiály a nábytkem, tak aby dítěti vůbec nic nechybělo a to v každém věku. Co se týče úložného prostoru, je dobré myslet na to, že dítě by mělo dosáhnout na své věci, tak aby si je samostatně mohlo brát dle potřeby. Do vyšších míst u stropu pak dětem ukládejte jen sezónní věci. Na ty denně dosáhnout nemusí.

V dnešní době je tolik vychytaných možností, že je stačí objevit a dále se nemusíte obávat častých a velkých změn. A že děti si změny přejí hodně často.

Podobné příspěvky