Jak vytvořit ze svého bytu či domu rustikální klenot


Rustikální lustr – lustr v rustikálním stylu by v tomto řešení neměl chybět, je to významná součást tohoto stylu a rozhodně nepodceňujte volbu svítidla, neboť je to jedna z věcí, na kterou zaměřuje lidský zrak pozornost. Pokud kombinujete s rustikálem moderní materiály, můžete např. sáhnout k laminátové plovoucí podlaze, ale nikoli k modernímu pojetí svítidel, vypadalo by to nepřirozeně a podivně.

15655-cl140-pla39-cp008_sm-1500x1500

Prkenná podlaha – zajímavým prvkem se může stát i podlaha z prkenných palubek. Máte-li možnost zachovat původní prkennou podlahu, je to ideální řešení, a samozřejmě existuje způsob, jak to provést. Stačí prkna nechat strojně zbrousit a opatřit nátěrem epoxidového, velmi odolného laku.

Samorost – jedním z pozoruhodných nápadů rustikálního stylu je využít přirozeného vzhledu dřevin a umístit je do bytového prostoru s co nejmenšími zásahy do jejich struktury. Může to být kupříkladu rohový stojan na televizor v podobě samorostu – kmene menšího stromu, který se vypíná od podlahy ke stropu. Televizor může být samozřejmě nahrazen něčím jiným, např. policemi na knihy, což je v rohu místnosti obzvláště zajímavé a nevšední řešení.

20944-cl441-aba123-ct0000-1500x1500

Krovy a trámy – s těmi lze doslova kouzlit, máte-li k dispozici obytné podkroví a chystáte se na jeho zařizování a rekonstrukci. V dnešní době není problém objekt dostatečně izolovat od úniku tepla a zároveň zachovat tvář původní konstrukce. Odhalené a nátěrem ošetřené trámoví je pro rustikál skutečným pokladem.

Pokojové květiny – chcete-li být ve svém počínání důslední, neměli byste mít v rustikální obytné místnosti žádné cizokrajné rostliny, ale měli byste vsadit na ty rostoucí v našem zeměpisném pásmu. Můžete se pokusit pěstovat levanduli, slunečnici, kopretiny, sedmikrásky či pampelišky, zajímavě vypadá mísa s obilnými klasy, vlčími máky, chrpou, heřmánkem a dalšími lučními květy. Prodávají se i speciální směsi lučních travin a květin pro motýly.

Podobné příspěvky