Je dobrý nápad pořizovat telefon vašemu dítěti?

Mobilní telefony jsou samozřejmě součástí života každého z nás. Využíváme je dennodenně ke všem možným věcem, ať už například v práci, při běžném životě a tak dále. Slouží nám opravdu v mnoha oblastech. Pojďme k sobě naprosto upřímní. Nedokážeme si dnešní svět bez nich absolutně představit. Je to naprosto logické, jelikož dnešní společnost a svět jsou takto nastaveny. Důležitou otázkou ale momentálně je to, jestli je dobrý nápad pořizovat právě mobilní telefony i pro naše děti. Tohle téma je docela často rozebírané, například rodiči či dospělými lidmi. Každý na to tu věc má úplně odlišný názor a pohled, a proto je velice těžké říct, co je správně, či co je špatně. Dnes se pojďme společně podívat na několik výhod a na několik nevýhod, které pořízení mobilního telefonu pro vaše dítě má. 

Notebook a mobil

Tím, že vašemu dítěti pořídíte mobilní telefon, zajistíte to, že se s ním můžete spojit v podstatě kdykoli a tím zjistit, jestli je vaše dítě v pořádku, nebo jestli se mu něco neděje. Tohle přesně bude fungovat i z druhé strany, kdyby se náhodou něco dělo, může vám dítě kdykoli zavolat a spojit se s vámi do několika vteřin. Tohle je samozřejmě velikou výhodou a může vás to aspoň lehce zklidnit. 

Žena s mobilním telefonem

Opačnou nevýhodou tím, že dítě bude mít mobilní telefon stále u sebe, je to, že v mobil mu může lehce odvádět jeho pozornost, a to jak ve škole, tak v běžném životě. Jak sami jistě určitě víte a určitě jste si toho někdy všimli, když dáte dítěti do rukou mobilní telefon. Často to jeho pozornost naprosto pohltí a přestává vnímat okolní věci. Často díky této vyvolané nepozornosti může dojít k ošklivým nehodám. Dobrou možností je například to nastavit na mobilním zařízení nějaké opatření. Například v dnešní době pro tyhle způsoby existuje takzvaný dětský režim. Díky dětskému režimu nebude mít vaši dítě při používání mobilního telefonu veškeré přístupy.