Drtivá většina lidí (hlavně žen) není se svou postavou spokojena a otevřeně to přiznává. Nejčastěji ženám vadí, že mají podle jejich názoru několik kilo navíc. Jsou samozřejmě i případy, kdy si žena přijde příliš hubená a přála by si mít výraznější křivky. Ale většina si přeje spíš zhubnout.

Každý den nám televize servíruje spoustu možností, jakou dietu držet a možná už se v tom úplně ztrácíte. Z jedné strany slyšíte, že nesmíte jíst tohle a druhé zase támhle to. Někteří odborníci vám zakazují pečivo, jiní zase sladkosti a alkohol.

Někdo se domnívá, že musíte každý den běhat nebo dělat jiné kardiovaskulární cvičení nebo proteinové jídlo. Další vám bude vykládat, že záleží jen na vaší dietě a pohyb vaši snahu zhubnout nijak výrazně neovlivní. Pokud vám už z toho jde hlava kolem, pojďme se společně podívat na to, jak to jednoduše doopravdy funguje.

zdravé potraviny

Základem všeho je, že pokud chcete zhubnout, musíte vydat více kilokalorií, než přijmete. Vlastně zase tak moc nezáleží na tom, jestli každý den půjdete na procházku, kterou spálíte např. 200 kcal a svůj příjem snížíte o 200 kcal, nebo nikam chodit nebudete a sníte o 400 kcal méně. Konečný výsledek bude stejný.

Jsou samozřejmě pravidla a doporučení, kterými když se budete řídit, půjde vám hubnutí lépe.

zdroje bílkovin

Prvním z nich je dostatečný příjem bílkovin. Bílkoviny jsou zásadní pro fungování celého našeho organizmu a s hubnutím mohou výrazně pomoci. Navíc vyvolávají silný pocit sytosti, takže po nich nebudete mít hned hlad jako třeba po sacharidech. Podívejte se na naši stránku a můžete bílkoviny snadno přijímat ve formě práškového proteinu. Ten stačí rozmíchat do mléka nebo do vody a během minuty máte připravenou zdravou svačinu.

Druhým typem je samozřejmě příjem vlákniny. Zaměřte se hlavně na ovoce a zeleninu.

Třetím typem je dostatečný spánek. Možná se to nezdá, ale to jak spíme má zásadní vliv na naší hmotnost.

Podobné příspěvky