Jsou americké hypotéky vhodné i pro náš trh?

Mnoho nejen mladých lidí sní o tom, že budou mít své vlastní bydlení. A je zcela pochopitelné proč. Nemusí tak platit nájem či se bát, že jim majitel nemovitosti neprodlouží smlouvu. Navíc mají mnohem volnější ruku, co se nejrůznějších úprav týče. Je tedy jasné, že mít vlastní dům či byt je rozhodně výhodné.

Problém ovšem je, že ceny nemovitostí jsou poměrně vysoké. Je to jen pochopitelné, koneckonců výstavba jakékoliv nemovitosti není levnou záležitostí, a to se musí v její ceně zákonitě odrazit. Důsledkem však je, že si jen málo lidí může dovolit koupit byť i jen byt, pokud na něj předem několik let nešetřili, nebo pokud jim rodiče již v raném věku na tento účel neukládali peníze, ať už do kasičky nebo formou stavebního spoření.

hypoteka5

Naštěstí zde existuje řešení i pro takovéto případy. Je jím hypotéka, tedy účelová půjčka, určená ke koupi či rekonstrukci konkrétní, předem dané nemovitosti. Dnes jí existuje mnoho druhů, což znamená, že si každý může vybrat takovou, která mu bude vyhovovat.

Relativní novinkou na našem trhu jsou pak americké hypotéky https://www.fahd.cz/americka-hypoteka-nebankovni/. Jak již název napovídá, přišel k nám tento typ ze Spojených států Amerických, kde se jedná o poměrně běžný způsob financování bydlení. Hlavní rozdíl oproti těm, na které jsme u nás zvyklí, spočívá v tom, že zde není potřeba ručitel. To má ovšem svůj důvod.

hypoteka4

Dlužník totiž ručí předmětnou nemovitostní. Ta je totiž až do úplného zaplacení celé částky, včetně veškerých úroků a poplatků, majetkem společnosti, která peníze půjčila. Pokud nezaplatí, nemovitost se prodá v dražbě.

Samozřejmě se nabízí otázka, zda je tento typ vhodný i pro náš trh. Přeci jen, jsou zde určitá specifika. Například ten, že se lidé mnohem častěji stěhují. Navíc jen málokdo bude ochoten bydlet v daném domě či bytě s vědomím, že není jeho.

Přesto se najdou lidé, pro které je tento typ hypotéky ideálním řešením. Je tedy jasné, že ačkoliv pravděpodobně nedosáhne takové popularity, jako má za mořem, rozhodně se zde neztratí.

Podobné příspěvky