Kam v Portugalsku

Portugalsko si stále udržuje svou popularitu a je nadále jednou z nejlépe hodnocených destinací v Evropě. V Portugalsku najdete vše. Může se pyšnit bohatou historií, moderním uměním, krásnými panoramaty a přátelské místní obyvatele. Pro Evropany je cesta sem díky přímým letům velice snadná a proto Portugalsko zůstává velmi oblíbenou destinací v letních měsících pro mladé lidi. V Portugalsko je země plná možností, proto důležitou otázkou většinou zůstává, kterou část země si pro cestu vybrat? Zde je pár tipů, kam cestovat a užít si tak skvělou dovolenou.

portugalsko domy

Lagos
Lagos se pyšní plážemi, které jsou zasypány zlatavým pískem. Najdeme ty i krásně zbarvené útesy. Lagos neztratil své původní kouzlo a nenechal se ovlivnit modernizací doby. Staré město obklopuje řeku Bensafrim. Je plné domů vystavených v 18. století, společně s kostely vystavěnými v barokním stylu. Za tímto historickým centrem najdeme už bary i restaurace, ale stále můžeme cítit tu správnou atmosféru,která na nás působí z blízkého historického centra.

Albufeira
Dvě modré zátoky, rozdělené kamenným útvarem položeným v moři. Zátoky jakoby byly vytesané do pozvolna se rozpadajících útesů obklopené zlatými hordami písku. Nemůže být překvapením, že Albufeira je místem, které přitahuje zástupy turistů. V letní sezóně se na plážích a golfových hřištích tísnící tisíce hlav. Výjimkou není ani jaro, když rozkvétají okolní kopce, ani podzim když je moře ještě teplé. Albufeira je turisticky vyhledávanou destinací. Rozhodně nebudete litovat pokud se pro dovolenou tady rozhodnete.

porto beach

Faro
Díky dlážděným ulicím na nás staré centrum dýchá středověkou atmosféru. Tuto atmosféru dokreslují starobylé budovy, včetně katedrály ze 13. století. Faro je také obklopeno nádhernými plážemi, které ho lemují na jihu. Tyto pláže jsou oblíbeným místem jak pro turisty, tak brodivé ptáky, kterých je tu mnohdy více než návštěvníků.