Nepovedlo se vám v bance získat hypotéku?

Asi spousta žadatelů o hypotéku zažila fakt, že jim banka žádost zamítla. V lepším případě mohlo být důvodem nedoložení kompletních podkladů a můžou to zkusit znovu, v těch horších nízký příjem, nedostatečná hodnota nemovitosti sloužící k zástavě, záznamy v registrech dlužníků, jiné půjčky, exekuce atd.

peníze

A tak mnohdy se už zdá, že na získání peněz, které chcete využit například na pořízení vlastního bydlení či rekonstrukci, nemáte nárok.
Kromě bankovních společností, které klienti navštěvují nejčastěji, jsou ještě společnosti nebankovní. A právě tam mají klienti větší šanci získat produkt americká hypotéka nebankovní.

Je to obvykle dané tím, že nelustrují záznamy v registrech, mají nižší nároky na výši příjmu, nepotřebují dokládat kvantum podkladů. K vyřízení obvykle stačí podání online žádosti, pár fotografií nemovitosti, kterou bude klient ručit a bude zastavena ve prospěch nebankovní společnosti a někdy potvrzení o výši příjmu.
Tímto způsobem může hypotéku získat také klient, který má záznam v registrech dlužníků nebo exekuce. Mnohdy jsou totiž získané peníze určené právě na řešení špatné finanční situace, vyplacení dluhů a exekucí, vyplacení nemovitosti v dražbě.
V bance takovou možnost nikdy mít nebudete, protože jakmile máte exekuci, tak banka o vás nebude chtít ani slyšet.

Další výhodou je také fakt, že americká hypotéka nebankovní je vyřízená mnohem rychleji, než bankovní. Již do 24 hodin znáte výsledek žádosti a peníze máte na účtu třeba do týdne. V případě bankovních produktů můžete čekat klidně i měsíce. A to není vyhovující pro klienty, kteří potřebují svojí finanční situaci řešit rychle.

úspory

Výše částky, kterou vám je nebankovní společnost ochotna půjčit na základě zástavy nemovitosti, se odvíjí nejen od vámi požadované částky, ale také podle toho, jakou hodnotu má nemovitost. Výše hodnoty je z tržní ceny nemovitosti a společnost vám půjči 75 až 95%. Opět záleží na konkrétních podmínkách, které jsou individuální.

Podobné příspěvky