Proč je velký zájem o tepelná čerpadla právě dnes


Ceny energií – kdo z vás pamatuje devadesátá léta ve svém prvopočátku, možná si vybaví chvíle, kdy se mezi lidmi šířila raketovou rychlostí povědomost o plynofikaci obcí a měst. Prozíraví lidé již tehdy tušili, že je v tom cosi podezřelého, a ponechali si pro jistotu kotle na tuhá paliva, anebo se orientovali na krbové vytápění. Zemní plyn pronikl snad do každé vesnice a lidé si jej s nadšením nechali zavést do domu, investovali nemalé peníze do plynového potrubí a kotlů, což jim sice přineslo nebývalý komfort, ale v současné době mnohým z nich zmrzl úsměv na rtu.

tepelné čerpadlo

Cena zemního plynu se vyšplhala do takové výše, že je pro ně vytápění tímto způsobem neúnosné. Existuje však řešení, a tím je tepelné čerpadlo z Plzně Sunus. Toto zařízení představuje po vytápění dřevem druhý nejúspornější systém a navíc zcela bezúdržbový a s nulovými nároky na obsluhu. Pouze nastavíte termostat do požadovaného režimu, a o nic víc se nestaráte.

topení v domě

Můžete si klidně dovolit odjet na dovolenou a po dobu vaší nepřítomnosti bude dům pouze „temperován“ na teplotu kolem 18 stupňů Celsia, což bude vyhovovat pokojovým rostlinám, a před vaším návratem se termostat přepne na vyšší teplotu a přijedete domů, do komfortně vytopeného příbytku. Toto si u vytápění dřevem samozřejmě nemůžete dovolit, museli byste někoho pověřit, aby dům vytápěl za vás.

Prozíraví lidé, co si nepořídili plynový kotel, mají výhodu v tom, že mohou své ušetřené peníze za vytápění dřevem investovat do tepelného čerpadla a využít jej jako druhý topný zdroj. Mohou oba tyto zdroje mezi sebou kombinovat a využívat tak pružně jejich jasných předností – levného provozu, komfortu, vůně dřeva a pohledu na hořící polena, což navozuje v obývacím pokoji velmi romantickou atmosféru, kterou ocení i vaše příchozí návštěva. A jak se budou odvíjet ceny zemního plynu na trzích, vás už v podstatě vůbec nemusí zajímat, stejně tak, jako případná hrozba nějakého blackoutu.

Podobné příspěvky