Sůl jako desinfekce

Pokud uvažujete o koupi vlastního bazénu, jistě zvažujete různé formy desinfekce vody, která je nezbytná. Bez kvalitních přípravků nikdy nedocílíte čisté vody, a navíc se vám mohou v bazénové vodě přemnožit bakterie. Taková voda je potom nevhodná ke koupání.

Vyberte si sůl

Pokud uvažujete o soli, jakožto o desinfekci vody, vybrali jste si správně. Sůl je v dnešní době jedna z nejpoužívanějších metod. Jistě vás zajímá, podle jakých faktorů byste si měli zvolit sůl do vašeho bazénu. V první řadě při výběru dbejte na čistotu soli. I když se vám tento faktor nezdá jako podstatný, opak je pravdou.

Pokud byste si zakoupili nedokonale čištěnou sůl, mohly by se na povrchu vody ve vašem bazénu objevit nečistoty ve formě nepříjemného plaku. Při výběru soli dbejte vždy na prvotřídní kvalitu. Můžete si vybrat sůl mořskou nebo vysokoprocentní.

Vhodné zařízení

Pokud zvažujete sůl jako dezinfekci, myslete také na to, že je nutné pořídit si vhodné zařízení pro rozklad soli na desinfekční chlór. Takové zařízení se nazývá solinátor. Jak solinátor funguje? Pomocí tohoto zařízení je ze slané vody v bazénu produkován plynný chlór. Ten je následně zkapalněn a dávkován jako desinfekce do vašeho bazénu. Pokud byste si však vybrali sůl mořskou, je možné dávkovat ji do vašeho bazénu i bez salinizační jednotky. Pokud se rozhodnete pro tento druh soli, je však nutné současné dávkování standardních přípravků bazénové chemie. Mořská sůl v bazénové vodě navíc příznivě působí na pokožku plavců, kteří mají citlivější kůži. V nabídce našeho obchodu vám nabízíme různé typy solí. Najdete u nás:
• mořskou sůl do bazénu( dva druhy)
• tabletovou sůl( vhodná pro změkčení vody v myčkách)
• vysokoprocentní sůl do bazénu( bez přídavků fluroidů či jodidů)
• posypovou sůl pro zimní sezónu
Veškeré druhy solí najdete u nás https://eshop.techneco.eu/Sul.

Podobné příspěvky