Jaký nábytek zvolit na chalupu a čím se řídit při jejím zařizování?

Máte konečně svou vytouženou chalupu, na kterou budete vyrážet o víkendech odpočívat? Pak jistě přemýšlíte, jak si chalupu vybavit a jaký nábytek zvolit.

Jaký nábytek zvolit na chalupu a čím se řídit při jejím zařizování?

Mít svou chalupu na venkově nebo někde hodně daleko od lidí, od města a všedních starostí, to je snem asi každého, kdo ve městě tráví celý rok. Konečně se vám to podařilo a chalupu jste si našli a pořídili? Pak si ji jistě chcete i stylově a vkusně zařídit. Víte, jak si ale chalupu vybavit a jaký nábytek zvolit, abyste se v ní cítili co nejlépe? Pokud je to možné, snažte se postupovat trošku jinak, než při zařizování své domácnosti. Moderních věcí a nábytku si užijete doma jistě až až.

pexels-photo-277672

Aby na vás dýchnul venkov

Ne každý může žít na venkově, ale asi každému se venkovský styl líbí. Kde tedy jinde, než na chalupě byste si ho mohli užít. Je potřeba si uvědomit, k čemu vám chalupa bude vlastně sloužit. Zajisté zejména k odpočinku a relaxaci. Nesnažte se tak zbytečně na chalupu cpát už starý a opotřebovaný nábytek ze své domácnosti, nemuseli byste se cítit dobře a možná byste si ani kvalitně neodpočali. Jistě, něco se použít dá, třeba starší skříně nebo kuchyňská linka, ale pokud máte doma staré a proležené matrace, raději je vyhoďte a neberte je sebou na chalupu. Když neposloužily doma, ani na chalupě z nich nebudete nadšení.

Kdo je šikovný, může si ale starší nábytek zrenovovat po svém, chalupa by měla být vybavena co nejvíce dřevem, když už pojedete na chalupu do přírody, měl by i interiér evokovat klid a přírodní prostředí. Nejen dřevo se ale dá využít, klidně vsaďte na cihly, kámen nebo kov. Jen pozor na překombinování různých materiálů, chalupa by měla být vybavena velmi jednoduše. Občas mají ale lidé pocit, že na chatu si mohou odvést všechno to, co doma už odložili. Konečný výsledek ale nevypadá moc dobře. Tyhle starší věci tak vybírejte opravdu s rozumem a berte jen něco.

pexels-photo-803975

Příroda všude kolem

Na chalupě budete jistě žít úplně jinak, než ve městě. Kouzelné jsou chalupy bez elektřiny a se suchým záchodem, přírodou se obklopte co možná nejvíce, vybírejte i umírněnější a přírodní barvy. Dřevěný nábytek na chalupu se hodí úplně nejvíce, pokud máte rádi starožitnosti, určitě je do vybavení chalupy také přidejte. Pokaždé, když si přijedete odpočinout, budete se cítit úplně jinak, než doma a to pravé chalupářské kouzlo si jistě nadmíru užijete.

Abyste si skutečně mohli odpočinout, měla by chalupa vypadat zcela jinak, než vaše domácnost. Proto si ji přece pořizujete, že?

Podobné příspěvky