Uberte na váze. Uvidíte, že se budete cítit lépe

Máte pocit, že se vám zvedá váha a chcete tento proces zastavit. Nejspíše vám nezbyde nic jiného než se začít normálně stravovat, jinak máte smůlu.

Uberte na váze. Uvidíte, že se budete cítit lépe

Pokud máte problémy s až příliš velkou váhou, je to sice důvod k znepokojení, ale nemusíte to zatím považovat za žádnou velkou katastrofu. Nadměrně tlustých jedinců je v našich končinách více než dost a nejspíše jich ještě hodně přibude. Vzhledem k tomu, že stravování Čechů není zrovna hodno následování, rostou u nás cvalíci jako houby po dešti. Kdyby to nebylo vysoce nezdravé, snad by to mohlo být i roztomilé. Nicméně realita je taková, že nadměrná váha rozhodně roztomilá není a může vám i ublížit. Není tedy důvod, proč s ní nezačít co nejdříve bojovat.

Cvičení

Je sice pravdou, že ne vždy je váha zásadním důvodem, proč začít hubnout. Jsou lidé, kteří jsou samý sval, a ti také váži hodně. Ano, ale tělu neprospívá samotná nadváha, ale tuk, díky kterému nadváha vznikla. V případě, že máte po těle samé namakané svaly, asi se vás hubnutí nakonec týkat nebude. Nejlépe to zjistíte podle indexu BMI, který je velice přesný.

Činky a metr

Jíst zdravě se vyplatí

Dejme tomu, že za vaši nadváhu nemůže svalstvo, ale naopak špeky. Co s tím? Na to je docela jednoduchá odpověď – začít lépe jíst. To neznamená pouze změnit skladbu stravy, ale také velikost porcí a časové rozmezí, ve kterém si jídlo dopřáváte. Je důležité jíst v pravidelných intervalech, pomalu a co možná nejzdravěji. Zdravou stravu samozřejmě zná každé malé dítě. Je to hlavně zelenina, ovoce a případně i luštěniny nebo vločky. Maso není nutné zcela ignorovat, ale dopřávejte si nějaké netučné, třeba kuřecí nebo rybí.

Expert

Změna životních hodnot, hlavně co se jídla týče, je samozřejmě nezbytná. Ne vždy je ale možné zatočit s nadváhou pouze pomocí vlastních sil. V případě, že by se vám nedařilo nad nadbytečnými kilogramy vyhrát, měli byste vyhledat odborníka, který by vám měl poskytnout pomocnou ruku. Takovým odborníkem může být třeba výživový specialista, případně dietolog. Toto jsou profese, s jejichž pomocí můžete hubnout kvalitně a dostatečně rychle.

Podobné příspěvky