Je vhodné kombinovat betonový plot se dřevem?

Kdo má nějaký pozemek, ví, jak výhodné je jeho oplocení. Zabráníme tím vstupu nežádoucích hostů, ať už těch s dobrými úmysly či nikoliv – zákon totiž umožňuje každému volný pohyb přes neoplocené a neoznačené pozemky, avšak samozřejmě s tím, že zde nesmí páchat škodu – což jen málokdo dodržuje.

Pokud máme domácí zvířata či malé děti, oceníme fakt, že jim tímto způsobem zabráníme zatoulat se mimo vymezené hranice. Díky tomu se nemusíme bát, že se v nestřeženém okamžiku dostanou například na frekventovanou silnici.

betonp5

Ovšem výběr oplocení není tak jednoduchý, jak by se na první pohled mohlo zdát. V první řadě je zde fakt, že musí být jak v našich finančních možnostech, tak i plnit svou funkci. Například betonový plot je zdaleka nejlepší, avšak také nejdražší. I proto se v současné době rozmáhají kombinace nejrůznějších materiálů.

Velmi populární je například betonový plot se dřevem Montazmpc.cz. V naprosté většině vypadá tak, že spodní část i sloupy jsou z betonu, a mezi nimi je vloženo dřevěné oplocení. Pravdou je, že je to levnější řešení, neboť dřevo není tak drahé, a zároveň je snazší s ním pracovat. Navíc nelze popřít, že z estetického hlediska to vypadá skutečně dobře. To však neznamená, že nemá určité nevýhody.

dplot1

Tou první a nejdůležitější je fakt, že není ani zdaleka tak bezpečný, jako celobetonový či celodřevěný plot. Nesmíme totiž zapomínat, že dřevo je podstatně snadnější překonat. Navíc je obvykle v takové výšce, že případný zloděj může použít betonovou zídku jako schod a pak dřevěnou část snadno přelézt, případně vylomit či rozbít některé z prken a dostat se tak dovnitř.

Na druhou stranu je nepopiratelným faktem, že vypadá mnohem lépe než plot, vytvořený celý z betonu či ze dřeva. A míra ohrožení zloději pak závisí na tom, kde bydlíme a jak moc potřebujeme náš majetek ochránit.

Nakonec záleží na nás, jak si vybereme. Jen je dobré předem znát veškerá rizika, abychom s nimi mohli počítat.

Podobné příspěvky