Výroba na 3D tiskárnách

3D tisk je v dnešní době velmi oblíbenou technologií výroby, protože dosahuje přesnosti a také vlastnosti. Nemusíme mít tiskárnu, protože nám vše vyrobí firma.

Výroba na 3D tiskárnách

Plastové výrobky

Jak jistě víte, tak v dnešní době je opravdu hodně výrobků z plastu, protože ten není nijak drahý, je dobře tvárný a dobře se obrábí, nezrezne a má řadu dalších výhod. My se dnes budeme bavit o 3D tisku, protože tě je skutečně na vzestupu, přičemž možná jste slyšeli už o tom, jak 3D tiskárny tisknou další 3D tiskárny, což jen potvrzuje jejich široké využití. Tisk na nich není jenom záležitostí profesionálů, protože za rozumné peníze seženete tiskárnu, kteří si můžete pořídit domů a hrát s ní.

3D tisk

Než se naučíte programovat složité tvary, ta to bude chvíli trvat, ovšem koníček je to rozhodně skvělý. Základní princip není tak složitý, protože do stoje jde struna z určitého plastu, jenž se nahřeje a prochází tryskou. To zajišťuje velkou přesnost, přičemž vrstvy jsou nanášeny v opravdu malinkých vrstvách. Proto musíme počítat s tím, že celý proces tisku trvá klidně mnoho hodin, ale na výsledek je radost pohledět a stojí za to.

Tisk ve firmě

Pořízení tiskárny jako koníčku domů Vás vyjde od 10 000 Kč a výše, přičemž u těch levnějších nepočítejte s nějak přehnaně velkou tiskovou plochou, ale programování a tisk je stejný jako u těch velkých, takže si vše můžeme naplno užit. Samotné zařízení samozřejmě nestačí, protože jej musíme umět programovat. Dnes je k tomu spousta návodů, takže to chce nějaký čas a sami uvidíte, že postupně budete zvládat stále složitější a složitější součásti. Je však i jiná možnost, jak vyrobit požadovaný díl touto technologií.

plastový náremek

Stačí totiž využití zakázkový 3D tisk, kde se o něj postará společnost, jenž má profesionální zaměstnance a moderní výkonné stoje, což poslouží k opravdu dobrým výsledkům. Na výběr je hned z několika tiskových technologií a materiálu, aby byly zajištěny vhodné vlastnosti výsledného produktu. Model součásti můžete mít vlastní, přinést daný výrobek, poslat dokumentaci, nebo někdy stačí popis a firma se už o vše dál postará.

Podobné příspěvky