Sdílíme cokoli, kdykoli a s kýmkoli

Bohužel si neuvědomujeme, jak nedozírné následky to může mít. Ano, pokud se podělíme o obrázek upečeného kuřete, asi to žádnou velkou újmu nezpůsobí. Tedy nemáte-li hubnoucí kamarádku nebo hladovějící příbuzné v exekuci. I fotografie dítka, kočky či psa žádné dramatické následky nemívá. Horší variantou je však například zcela bezhlavé sdílení prapodivných událostí, u nichž jsme nebyli, politických názorů, které jsme si nikde neověřili, a rádoby vtipných obrázků s poutavým komentářem, který je však naprosto zavádějící a zmanipulovaný.
facebook stránka
Přijde nám to jako veliká sranda, ale tisíckrát opsaná lež se v očích veřejnosti stává pravdou a může doslova a do písmene zcela změnit svět, ve kterém žijeme. Zejména nenávistné a populistické výroky by neměly patřit na osobní stránky uživatelů, ale pouze do hospod, kde někdy v alkoholickém poblouznění vznikají a s ranním vystřízlivěním mizí. Čeká nás nyní velká zkouška. Volba prezidenta. To, jaký bude, tentokrát neovlivní jenom míru ostudy nebo naopak úcty v okolních zemích, ale i to, kolik budeme vydělávat, čím se budeme moci živit, a jak si budeme připadat při vyjížďce do civilizovaných zemí. To jest, jestli budeme ti otroci z Kocourkova, zapadákova neb banánové republiky, nebo lidé z té zajímavé, krásné země proslavené chytrými lidmi, muzikou a pivem. Nechci kázat. Jsme různí a proto i naše nároky a potřeby mohou být naprosto odlišné.
myšlenky lidí
Přesto si myslím, že výběr kandidátů je dostatečný a při troše štěstí a především ROZUMU se můžeme z té strašné pasti, ve které se nacházíme, dostat se ctí. Je nutné pozorně poslouchat, číst mezi řádky a dívat se otevřenýma očima. Možná by bylo zajímavé si představit, že člověk, kterému fandíme, bydlí u nás doma, učí naše děti nebo je naším šéfem v práci. Opravdu vám ještě připadá nesmírně zábavné kliknout na ten či onen příspěvek? Já vám to neberu. Je to vaše vizitka.
Sdílet zážitky a myšlenky není hřích. Lidé tak činí od nepaměti. Ale prosím moc a moc, MYSLETE PŘI TOM!