Výhody a nevýhody mobilních domů

Jakmile se zamyslíte nad otázkou bydlení, zjistíte, že má jednoduchou odpověď. Jenomže právě realita bývá daleko složitější a komplikovanější. Bydlení řeší jednou za život snad každý z nás. V poslední době jsou navíc hypotéky poměrně drahé a to samé platí v případě koupě bytu, proto se mnoho lidí snaží najít jinou alternativu.

A právě alternativou v bydlení může být mobilní dům, o kterém se vedou často vášnivé debaty. Někteří říkají, že to jsou jenom malé komůrky a jistě mají pravdu, protože se jedná většinou spíše o menší objekty například kolem 50 metrů čtverečních, ale zase na druhou stranu tam najdete i typy, které už disponují například 70 i více metry čtverečními.

manželé objetí

I v našem hlavním městě najdete odvětví, které se nazývá mobilheim Praha. Jedná se o mobilní domy, které jsou připravené k převozu. Nové nebo použité, vybírat si lidé mohou ze skladových zásob zcela nově postavených domů, které se tam často dlouho neohřejí, tak také ze starších či použitých objektů, které zase dominují velice nízkou cenou.

sušenky, stůl, květiny

Jaké jsou tedy hlavní výhody a nevýhody?

Pro někoho může být výhodou, že se jedná o malé bydlení. Ženy nemusí tolik uklízet, nestřádáte zbytečnosti kolem sebe, nemusíte si dělat starosti s vysokými náklady, protože čím menší a skromnější, tím levnější. Pro jiné to může být nevýhoda, protože potřebují dostatek prostoru kolem sebe.

Pořizovací cena je také jednou z hlavních parametrů, kvůli které si objekty lidé pořizují. Jsou totiž velice levné, oproti stavbě domu nebo koupě jiného, například staršího objektu, který byste museli zrekonstruovat.

Pozitivem určitě je, že se jedná o soukromé bydlení. Vlastní bydlení si v dnešní době každý nemůže pořídit, takže to je určitě v případě mobilních domů jejich předností.

Někomu se jistě nemusí líbit, že objekty jsou napojené jen tak halabala. Pro tyto účely stačí vyřídit potřebné přípojky. Ovšem i to se může změnit. Existují typy, které se dají zkolaudovat, takže v nich můžete bydlet jako v jakémkoliv jiném domě.

Podobné příspěvky